انتخاب طرح دستیابی به فناوری ساخت سرامیک های ویژه نسوز در مقیاس پایلوت به عنوان طرح برتر استان

۲۳ آذر ۱۳۹۸ | ۱۳:۱۳ کد : ۱۴۰۷۵ پژوهش و فناوری طرح های شاخص
طی هفته پژوهش، از آقای سید حسین میرحسینی سرپرست پژوهشکده مواد نوین سرامیکی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد به عنوان پژوهشگر برگزیده استانی تقدیر به عمل آمد.
انتخاب طرح دستیابی به فناوری ساخت سرامیک های ویژه نسوز در مقیاس پایلوت به عنوان طرح برتر استان

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد، طی مراسم بزرگداشت هفته پژوهش و فناوری در سال 98 که با حضور استاندار و جمعی از مدیران ارشد دانشگاهی و اجرایی در روز پنجشنبه 21 آذر ماه برگزار شد، از طرح فناورانه سازمان جهاد دانشگاهی استان یزد با عنوان "دستیابی به فناوری ساخت سرامیک­ های ویژه نسوز در مقیاس پایلوت" در گروه طرح­ های برگزیده دانشگاه­ ها و پژوهشگاه ­ها تقدیر به عمل آمد.

در متن این تقدیرنامه که از سوی استاندار محترم یزد، جناب آقای دکتر طالبی بیان گردیده است، از جناب آقای مهندس میرحسینی به پاس تلاش­ های مجدانه ایشان به عنوان پژوهشگر برگزیده استانی تقدیر و تشکر شده است.

نا گفته نماند که این طرح با حمایت مالی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به انجام رسیده است و با حضور معاون اول رئیس جمهور، جناب آقای دکتر جهانگیری و معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری مورد بهره برداری قرار گرفته است.

شایان ذکر است که این طرح فناور، علاوه بر تامین نیاز صنایع داخلی از جمله صنایع فولاد، کاشی و سرامیک، شیشه، سیمان و ... به سرامیک­ های ویژه نسوز (جرم ­های نسوز و قطعات سرامیکی)، نیم نگاهی به صادرات و ورود به بازارهای منطق ه­ای نیز دارد. همچنین با توجه به بحران آب در کشور و کم آبی استان، عدم نیاز به آب و تولید محصول بصورت خشک یکی دیگر از مزایای اصلی این طرح است.

کلید واژه ها: پژوهشکده سرامیک هفته پژوهش مرکز خدمات تخصصی سرامیک صنعتی سید حسین میرحسینی پژوهشگر برتر


نظر شما :